آنچه در این مقاله میخوانید
  ویزا متریک چیست؟

  ویزا متریک چیست؟

  از آنجایی که متقاضیان مهاجرت به کشورهای اروپایی روز به‌ روز بیشتر می‌شوند، در چند سال اخیر انجام امور مربوط به صدور ویزا برای سفارتخانه‌ها بسیار سخت و دشوار شده بود. تا اینکه در سال ۱۳۹۷ کشور آلمان با یکی از کارگزاری‌های معتبر قرارداد بست و ویزا متریک به عنوان کارگزاری امین معتبر کشور آلمان، فرایند صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور را تسهیل کرد.

  بدین ترتیب سفارت کشور آلمان بسیاری از کارهای بررسی مدارک و تعیین وقت را به ویزا متریک سپرد. پس از آن بسیاری از کشورهای اروپایی حوزه شنگن از خدمات گسترده این نهاد دیپلماتیک استفاده کردند. ما در این مطلب از گروه دیدمانا قصد داریم ضمن پاسخ به پرسش ویزا متریک چیست، به معرفی روند ویزا متریک ایتالیا و آلمان بپردازیم.


  ترجمه فوری مدارک به زبان انگلیسی در دیدمانا


  ویزا متریک چیست؟

  اگر بخواهیم به پرسش ویزا متریک چیست پاسخ مناسبی بدهیم باید آن را به دو بخش تقسیم نماییم. بخش اول ویزا؛ همان روادیدی است که هر فرد باید قبل از ورود به کشوری دیگر آن را از سفارت کشور مقصد دریافت نماید. ویزا معمولاً به صورت مهر یا برچسب در گذرنامه فرد مهاجر زده خواهد شد. هرچه تعداد ویزاهایی که دریافت کرده‌اید بیشتر باشد، روند صدور آن ساده‌تر خواهد شد.

  متریک نیز به معنای سنجش اعتبار است. پس در ویزا متریک تمامی مدارک متقاضیان بررسی شده و سپس در صورتی که واجد شرایط باشند، ویزای درخواستی برای آنها صادر می‌شود. این سازمان یک نهاد دیپلماتیک است که کلیه کارهای مربوط به مهاجرت را برای متقاضیان در قبال دریافت وجه انجام می‌دهد.

  ویزامتریک چیست؟

  ویزا متریک ایتالیا چیست؟

  اگر از جمله متقاضیان دریافت ویزا از کشور ایتالیا هستید، باید با خدمات ویزا متریک آشنا شوید. در این سازمان دیپلماتیک کلیه امور مربوط به صدور ویزا انجام می‌شود. قبل از آنکه به سایت سفارت ایتالیا مراجعه نمایید ابتدا باید مدارک خود را به زبان رسمی کشور ایتالیا ترجمه کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات خود را توسط مترجمان رسمی قوه قضاییه ترجمه نموده باشید.

  برای مهاجرت کاری نیز کلیه سوابق شغلی همراه با بیمه‌نامه باید ترجمه شوند. کسانی که قصد دارند به صورت سرمایه‌گذاری به کشور ایتالیا مهاجرت کنند باید مدارک مربوط به تمکن مالی یا مدارک مربوط به شرکت خود را در دارالترجمه‌ای معتبر ترجمه کرده باشند. برای ترجمه فوری مدارک به زبان ایتالیایی بر روی لینک کلیک نمائید.

  پس از ورود به سایت سفارت ایتالیا می‌توانید نوبتی را برای بررسی مدارک خود توسط سفارت دریافت نمایید. به فرایند بررسی و تایید مدارک در سفارت کشور ایتالیا، لگالایز گفته می‌شود. اکنون به خوبی می‌دانید که ویزا متریک ایتالیا چیست. این سازمان فرایند دریافت مجوز برای سفر به کشورهای حوزه شنگن را بسیار کوتاه می‌کند. فقط کافی است تا از سایت مربوطه نوبتی را برای مراجعه به سفارت کشور ایتالیا دریافت نمایید. 

  ویزا متریک آلمان چیست؟

  همان‌طور که به آن اشاره شد اولین کشوری که از خدمات کارگزاری ویزا متریک استفاده کرد، آلمان بود. این کشور سال‌هاست تمامی امور مربوط به صدور ویزا را به کارگزاری ویزا متریک سپرده است. شما باید برای تایید مدارک خود و دریافت وقت پذیرش در سفارت باید به سایت سفارت آلمان مراجعه نمایید. پس اگر کسی از شما پرسید ویزا متریک آلمان چیست به او بگویید که نهادی به نام ویزا متریک، اعتبار مدارک شما را سنجیده و شرایط شما را برای صدور ویزا بررسی می‌نماید.

  سپس وقت پذیرش را در سفارت کشور آلمان برای شما رزرو کرده تا بتوانید فرایند دریافت ویزای خود را به اتمام برسانید. یکی از خدمات ویزا متریک تایید مدارک آلمان است. شما باید تمامی مدارک که به صورت رسمی ترجمه شده‌اند را به تایید این نهاد دیپلماتیک برسانید. در غیر این صورت قانونی نبوده و قابل‌ارائه به دانشگاه یا کارفرمای آلمانی نیستند.


  بیشتر بخوانید: ترجمه فوری مدارک به زبان آلمانی


  ویزا متریک آلمان چیست؟

  ویزا متریک با ویزا چه تفاوت‌هایی دارد؟

  بسیاری از متقاضیان مهاجرت نمی‌دانند تفاوت ویزا متریک با ویزا چیست. این دو عنوان مفاهیمی کاملاً جداگانه دارند. شما برای ورود به هر کشوری باید ویزا دریافت نمایید. به ویزا، روادید نیز گفته می‌شود و به عنوان مهر یا برچسب در پاسپورت شما ثبت می‌گردد. زمانی که به فرودگاه مراجعه می‌کنید مدت اعتبار این ویزا چک شده و سپس اجازه ورود شما به کشور مقصد داده خواهد شد.

  پس بدون ویزا یا روادید هرگز نمی‌توانید به کشوری که مدنظر دارید، سفر نمایید. برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا باید ویزای شنگن دریافت نمایید. با استفاده از این نوع ویزا به راحتی می‌توانید به تمام کشورهای عضو این اتحادیه سفر کنید.

  ویزا متریک مفهومی جداگانه دارد. ویزا متریک مرکزی است که شما درخواست صدور ویزا را به آن ارائه می‌دهید. این کارگزاری کلیه امور مربوط به صدور ویزا را برای شما انجام می‌دهد. سپس وقت سفارت را برای شما رزرو کرده و در نهایت شما می‌توانید ویزای خود را از سفارت کشور مد نظرتان دریافت نمایید. ما در این مطلب به ویزا متریک ایتالیا و آلمان اشاره کردیم. برای دریافت اخذ تائیدات برای تمامی سفارت خانه‌ها از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

  تفاوت ویزامتریک با ویزا

  شرایط تایید مدارک در ویزا متریک

  اگر شما هم می‌خواهید مدارک خود را در سازمان دیپلماتیک ویزا متریک تایید کنید باید تمام موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • ترجمه رسمی مدارک باید در سایز A4 باشند. اگر مدارک شما در سایز بزرگتری هستند از دارالترجمه بخواهید آنها را در برگه آچار برای شما ترجمه نماید.
  • به هیچ عنوان نباید ترجمه رسمی مدارکتان مخدوش یا خط‌خورده باشد. در این صورت به هیچ عنوان توسط ویزا متریک پذیرفته نخواهد شد.
  • باید مبلغ به صورت نقدی به یورو پرداخت شود.
  • پس از پایان فرایند بررسی مدارک، ویزا متریک وقتی را برای مراجعه به سفارت کشور موردنظر برای شما دریافت می‌کند.
  • شما باید در مورد مقرر در محل سفارت حضور پیدا کرده و سپس با پرداخت مبلغ مورد نیاز برای صدور ویزا، روادید خود را دریافت نمایید.

  ترجمه دقیق مدارک با دارالترجمه دیدمانا

  دارالترجمه دیدمانا در کوتاه ترین زمان ممکن به شما کمک می‌کند که بدون هیچ دغدغه‌ای امور مربوط به ترجمه مدارکتان را انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با ما در تماس باشید یا به بخش های دیگر سایت مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نظرتان را دریافت نمایید.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  آنچه مشتریان درمورد ما می‌گویند

  • شهرام متین
   شهرام متین

   من عجله زیادی برای ترجمه و تأیید مدارک دکتری فیزیک خود به سفارت آلمان داشتم. خوشبختانه با همکاری کارشناسان دیدمانا و صرف کمی هزینه بیشتر کارم به صورت فوری راه افتاد و تونستم به موقع ویزای تحصیلی خودم رو دریافت کنم.

  • آرمان محمدی
   آرمان محمدی

   تجربه استفاده از اپلیکیشن دیدمانا واقعاً برایم فوق‌العاده بود. فقط با چند کلیک و آپلود مدارکم تونستم نسخه ترجمه رسمی و تأییدیه اون از دانشگاه آزاد را دم خونه تحویل بگیرم. واقعاً ممنون از دیدمانا

  • سینا تهرانی نیا
   سینا تهرانی نیا

   برخی از دوستان بنده که قبلاً برای دریافت تأییدیه ترجمه مدارک خود به وزارت بهداشت رفته بودند می‌گفتند هر کاری کنی حتماً یکی از مدارک شما کم خواهد بود و ناچار باید دوباره مراجعه کنی و در صف‌های شلوغ بایستی. ولی خوشبختانه موفق شدم از طریق یکی از دوستان با وبسایت دیدمانا آشنا شوم و اصلا این مشکلات برای من پیش نیامد. حتی نیاز نشد در هیچ سازمان یا اداره ای حضور پیدا کنم.

  تماس با ما جهت ثبت سفارش فوری:

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲ ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  ترجمه فوری تمام مدارک از تمامی زبانها حتی در ۴۸ ساعت

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲

  ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  مقالات مرتبط