تماس با ما جهت ثبت سفارش فوری:

۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲ ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰
ترجمه رسمی شناسنامه ترجمه رسمی کارت ملی ترجمه رسمی سند ازدواج ترجمه رسمی سند طلاق ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه رضایت نامه ترجمه رسمی گواهی‌نامه ترجمه رسمی دفترچه بیمه ترجمه رسمی پایان خدمت ترجمه رسمی سند ملک ترجمه رسمی سند خودرو ترجمه رسمی سند تلفن همراه ترجمه مدارک آموزش و پرورش ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مدرک فنی حرفه ای و کارودانش ترجمه رسمی تمکن مالی ترجمه مدارک دانشگاهی ترجمه مدارک تحصیلی پزشکی ترجمه شرکت نامه ترجمه روزنامه رسمی ترجمه اساسنامه ترجمه کارت بازرگانی ترجمه فاکتورهای شرکتی ترجمه گواهی سهام ترجمه اظهار نامه مالیاتی ترجمه آگهی ثبت شرکت ترجمه حکم کارگزینی ترجمه حکم بازنشستگی ترجمه فیش حقوقی ترجمه اقرارنامه ترجمه گواهی اشتغال به کار ترجمه پروانه مطب ترجمه کارت نظام پزشکی ترجمه سابقه بیمه ترجمه احکام دادگاهی ترجمه وکالت نامه دارالترجمه رسمی انگلیسی دارالترجمه رسمی آلمانی دارالترجمه رسمی ترکی دارالترجمه رسمی ایتالیایی دارالترجمه رسمی فرانسوی دارالترجمه رسمی روسی دارالترجمه رسمی عربی دارالترجمه رسمی اسپانیایی دارالترجمه رسمی ارمنی دارالترجمه رسمی چینی ترجمه ناتی استرالیا اخذ تائیدات از سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اخذ تائیدات برای تمامی سفارت خانه‌ها اخذ تاییدات از وزارت علوم و دانشگاه آزاد اخذ تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه دارالترجمه شیراز دارالترجمه اصفهان دارالترجمه رشت دارالترجمه مشهد دارالترجمه کرج دارالترجمه تبریز دارالترجمه سنندج

ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی

جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و یا برخی از امور خارج از کشور، ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری است. تاییدیه های مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی توسط وزارت آموزش و پرورش ارائه می‌شود و همه دارالترجمه‌های رسمی قبل از ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی، این تأییدیه تحصیلی را از شما خواهند خواست. برای اخذ این تأییدیه تحصیلی حتماً باید از طریق سامانه‌های اینترنتی مربوطه اقدام گردد. پس از ترجمه رسمی هم معمولاً نیاز به اخذ تایید دادگستری و وزارت امورخارجه می‌باشد. ما در دیدمانا با آگاهی و تسلط کامل از برخی از مشکلاتی که در این مسیر برای متقاضایان وجود دارد از ابتدا تا انتهای مسیر با شما خواهیم بود و اخذ تاییدات از مدرسه و ادارات آموزش و پرورش تا دادگستری و وزارت خارجه را به عهده خواهیم گرفت.

ترجمه مدرک دیپلم

جهت ترجمه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، لازم است اصل مدرک خود یا کپی آن را به همراه پاسپورت خود ارائه دهید. بعد از دریافت تاییدیه های مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی از آموزش و پرورش توسط دارالترجمه‌، مترجمین رسمی کار ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی را شروع خواهند کرد.

ترجمه مدرک پیش دانشگاهی

مراحل ترجمه مدرک دیپلم و ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی تقریبا مشابه یکدیگر خواهد بود. دارالترجمه رسمی، ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی را روی سربرگ قوه قضاییه و با مهر و امضای مترجم مسئول چاپ می‌کند. هر نهاد یا دانشگاه خارجی، مدارک خاصی را از شما درخواست خواهد کرد و بعضی از دانشگاه‌ها به ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی نیازی ندارند. بنابراین پیش از ترجمه رسمی این مدارک، باید سایت نهاد یا دانشگاه مورد نظرتان را بررسی کنید.

دریافت اصل مدرک دیپلم از آموزش و پرورش

برای آن که وارد دانشگاه شوید، به مدرک تحصیلی دیپلم نیاز دارید، عموما برای ثبت نام در دانشگاه، گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی خود را تحویل می‌دهید و بعد از مدتی اصل دیپلم شما صادر می‌شود که می‌توانید برای دریافت اصل مدرک دیپلم از آموزش و پرورش، ابتدا به مدرسه خود مراجعه کنید. با ارائه کارت دانشجویی که تاریخ انقضا داشته باشد، می‌توانید به راحتی آن را تحویل بگیرید. بعضی از مدارس برای تحویل اصل مدرک دیپلم، گواهی موقت را از شما می‌خواهند که باید آن را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کنید. آقایان برای دریافت مدرک دیپلم، باید کارت پایان خدمت را ارائه دهند و یا اگر برگه سبز هم داشته باشند، غالباً می‌توانند اصل مدرک دیپلم خود را از مدرسه تحویل بگیرند.

برای دریافت اصل مدرک دیپلم از آموزش و پرورش و همچنین اصل مدرک پیش‌دانشگاهی، اگر دسترسی به محل تحصیلتان ندارید، باید به اداره آموزش و پرورش استان یا منطقه محل تحصیلتان مراجعه کنید. نکته مهمی که باید در مرحله گرفتن اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود به آن دقت کنید، این است که حتما مهر مدرسه روی مدارک شما وجود داشته باشد. اگر مدارک، فاقد این مهر بود باید به آموزش و پرورش ناحیه محل تحصیلی خود رفته و این مشکل را حل کنید. نکته مهم بعدی عکس‌دار بودن مدارک تحصیلی شماست که این عکس باید مربوط به دوره دبیرستان شما باشد.

امور مربوط به آموزش و پرورش منطقه و کل استان تهران، به طور ویژه توسط دارالترجمه رسمی دیدمانا انجام می‌گیرد.

وقتی مدارک تحصیلی مفقود میشوند ...

در صورتی که مدرک دیپلم و یا گواهی پیش‌ دانشگاهی خود را گم کرده باشید، باید به مدرسه محل تحصیلتان مراجعه نموده و در این مرحله به جای اقدام به گرفتن اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، باید برای اخذ المثنی این مدارک اقدام کنید. اگر مدرسه محل تحصیل شما در حال حاضر وجود ندارد، می‌توانید به اداره آموزش پرورش منطقه محل تحصیل خود مراجعه کنید. همچنین اگر شما از دانش‌آموختگان دوره نظام قدیم هستید، باید کارنامه دوره ۴ساله دیپلم و مدرک دیپلمتان ترجمه شود. تمام مدارک باید دارای مهر آموزشگاه محل تحصیل شما باشند.

نکته مهم : مدارک تحصیلی موقت تنها شش ماه پس از تاریخ صدور، قابل ترجمه‌اند.

تاییدیه تحصیلی دیپلم

تاییدیه تحصیلی مدرکی است که پس از استعلام از مدرک تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دیپلم و یا پیش دانشگاهی) به فارغ التحصیلان ارائه خواهد شد. برای مقاطع قبل از دیپلم جهت اخذ تاییدیه تحصیلی باید به اداره منطقه و استان مورد مربوطه مراجعه کرد ولی اخذ تاییدیه تحصیلی دیپلم از طریق سامانه تاییدیه تحصیلی به آدرس emt.medu.ir انجام می‌شود و بسیار راحت‌تر است. بعد از دریافت مدارک خود و پیش از اقدام به ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی باید این تاییدیه ها اخذ شوند.

مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی

اخذ تاییدیه تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم از طریق سامانه https://emt.medu.ir انجام می‌شود. بعد از مراجعه به این وبسایت و وارد کردن اطلاعات مورد نظر مانند اطلاعات شخصی و اطلاعات محل تحصیل و همچنین نهاد استعلام گیرنده که می‌تواند دارالترجمه رسمی یا هر نهاد دیگری باشد، یک کد رهگیری به شما داده خواهد شد. این کد رهگیری باید توسط متقاضی به دارالترجمه یا نهاد مربوطه ارائه شود تا تاییدیه های مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی توسط دارالترجمه دریافت شود.

اخذ تأییدات دادگستری و وزارت خارجه

در بسیاری از موارد، بعد از ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز به تأیید این مدارک از طرف دادگستری و وزارت خارجه هم هست. البته ممکن است در برخی موارد دانشگاه مقصد و یا سازمان پذیرنده، فقط به مهر مترجم رسمی نیاز داشته باشد. ضمناً دقت کنید که تایید امور خارجه برای ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی، بدون مهر تاییدیه دادگستری امکان‌پذیر نخواهد بود. دریافت تاییدیه تحصیلی دیپلم و تاییدیه تحصیلی پیش دانشگاهی از دادگستری و وزارت امور خارجه در دیدمانا، به وسیله نماینده قانونی دارالترجمه دیدمانا انجام می‌گیرد.

نکته مهم: برای تایید کارنامه، شما باید از اداره آموزش پرورش منطقه‌ای که در آن تحصیل نموده‌اید و سپس از اداره کل آموزش و پرورش استان، تاییدیه لازم را اخذ کنید تا بتوانید مدرک خود را به قوه قضاییه و امورخارجه ارائه دهید.

ترجمه مدرک دیپلم به انگلیسی

مترجمان رسمی باید در ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی از واژگان تخصصی استفاده کنند. همچنین نوشتار کلماتی همچون نام و نام خانوادگی، نام پدر، محل صدور شناسنامه و تاریخ تولد میلادی، در ترجمه رسمی باید با پاسپورت شما مطابقت داشته باشد. توجه داشته باشید بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز ترجمه مدرک دیپلم به انگلیسی را می‌پذیرند و این موضوع در مورد سایر مدارک نیز صدق می‌کند. در جدول زیر نمونه‌هایی از واژگان تخصصی، در ترجمه مدرک دیپلم به انگلیسی و همچنین ترجمه مدرک پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی را قرار داده‌ایم:

عبارت فارسی ترجمه انگلیسی
وزارت آموزش و پرورش Ministry of Education
دوره‌ی متوسطه High School Education Program
دوره‌ی پیش‌دانشگاهی Pre-University Education Program
شاخه نظری Theoretical Branch
شاخه فنی و حرفه‌ای Technical and Vocational Branch
شاخه کاردانش Kardanesh (Practical Knowledge) Branch
علوم تجربی Natural Sciences; Experimental Sciences
ریاضی و فیزیک Mathematics and Physics
علوم انسانی Humanities; Human Sciences
علوم ریاضی Mathematical Sciences
معدل Average; GPA

مدت زمان لازم برای تایید و ترجمه مدارک

ترجمه دیپلم و پیش‌دانشگاهی حداکثر تا 2 روز کاری انجام می‌گیرد. همچنین اخذ تاییدیه های مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی از اداره آموزش و پرورش، بین یک روز تا دو هفته کاری طول می‌کشد. بنابراین برای رعایت زمان‌بندی بهتر است زودتر اقدام به درخواست ترجمه کنید.

هزینه ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی

نرخ ترجمه‌های رسمی، هر سال بوسیله قوه قضائیه تعیین می‌شود. هزینه ترجمه دیپلم و پیش‌دانشگاهی به زبان انگلیسی در دیدمانا طبق نرخ ترجمه های رسمی انجام می شود که علاوه بر آن باید هزینه‌های دفتری را هم در نظر بگیرید.

ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهی در دیدمانا

در دیدمانا ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی از مرحله اول که نیاز به درخواست از طریق سامانه دارد تا مرحله انتهایی که ترجمه مدارک و اخذ تأییدات از دادگستری و وزارت خارجه است، با سرعت و اطمینان انجام خواهد شد. ما در دیدمانا همه مشکلات و پیچیدگی‌های احتمالی این کار را در گذشته تجربه کرده‌ایم. شما می‌توانید کار ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و اخذ تأییدات لازم را به کمک کارشناسان دیدمانا با خیال راحت و با سرعت بالا انجام دهید.

سوالات متداول ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی

آیا اخذ تأییدیه تحصیلی از ادارات آموزش و پروش هم توسط دیدمانا انجام می شود؟
بله. همه امور مربوط به اخذ تاییدیه تحصیلی از ادارات منطقه و استان انجام می شود.
آیا اخذ تاییدیه ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی از دادگستری و وزارت خارجه نیاز است؟
در خیلی از موارد بله. با این وجود بهتر است برای پاسخ به این سوال از دانشگاه یا نهادی که این مدارک را از شما خواسته است، سوال نمایید.
هزینه اخذ تاییدات دادگستری و وزارت خارجه چقدر است؟
نرخ‌های دیدمانا مطابق با نرخ‌های رسمی می باشد. با این وجود بسیاری از خدمات اضافه که موجب تسهیل و سرعت بالای کار می‌شوند و انرژی زیادی از کارشناسان دیدمانا می‌گیرند با نرخ توافقی انجام خواهد شد.
چه مدارکی برای ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز است؟
اصل مدارک تحصیلی، کد رهگیری سامانه تاییدیه تحصیلی، پاسپورت

ترجمه فوری تمام مدارک از تمامی زبانها حتی در ۴۸ ساعت

۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲

۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

آنچه مشتریان درباره ما می‌گویند

 • شیدا مشایی
  شیدا مشایی

  سلام خسته نباشید خدمت تیم قوی دارالترجمه دیدمانا ،واقعا دلسوزانه وبا حوصله کارای ترجمه مارو بادقت بالا انجام دادند ،تشکر ویژه از آقای سلطانی عزیز بابت راهنمایی و مشاوره عالی 🙏🏼

 • علی رضا جعفری
  علی رضا جعفری

  من خیلی عجله داشتم برای ترجمه مدارک دکترام که با همکاری با این مجموعه و با صرف کمی هزینه کارم راه افتاد ‌واقعا ممنونم از تیم قوی و با تجربه 🙏🏼

 • سینا تهرانی نیا
  سینا تهرانی نیا

  برخی از دوستان بنده که قبلاً برای دریافت تأییدیه ترجمه مدارک خود به وزارت بهداشت رفته بودند می‌گفتند هر کاری کنی حتماً یکی از مدارک شما کم خواهد بود و ناچار باید دوباره مراجعه کنی و در صف‌های شلوغ بایستی. ولی خوشبختانه موفق شدم از طریق یکی از دوستان با وبسایت دیدمانا آشنا شوم و اصلا این مشکلات برای من پیش نیامد. حتی نیاز نشد در هیچ سازمان یا اداره ای حضور پیدا کنم.

 • آرمان محمدی
  آرمان محمدی

  تجربه استفاده از اپلیکیشن دیدمانا واقعاً برایم فوق‌العاده بود. فقط با چند کلیک و آپلود مدارکم تونستم نسخه ترجمه رسمی و تأییدیه اون از دانشگاه آزاد را دم خونه تحویل بگیرم. واقعاً ممنون از دیدمانا