تماس با ما جهت ثبت سفارش فوری:

۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲ ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰
ترجمه رسمی شناسنامه ترجمه رسمی کارت ملی ترجمه رسمی سند ازدواج ترجمه رسمی سند طلاق ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه ترجمه رضایت نامه ترجمه رسمی گواهی‌نامه ترجمه رسمی دفترچه بیمه ترجمه رسمی پایان خدمت ترجمه رسمی سند ملک ترجمه رسمی سند خودرو ترجمه رسمی سند تلفن همراه ترجمه مدارک آموزش و پرورش ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مدرک فنی حرفه ای و کارودانش ترجمه رسمی تمکن مالی ترجمه مدارک دانشگاهی ترجمه مدارک تحصیلی پزشکی ترجمه شرکت نامه ترجمه روزنامه رسمی ترجمه اساسنامه ترجمه کارت بازرگانی ترجمه فاکتورهای شرکتی ترجمه گواهی سهام ترجمه اظهار نامه مالیاتی ترجمه آگهی ثبت شرکت ترجمه حکم کارگزینی ترجمه حکم بازنشستگی ترجمه فیش حقوقی ترجمه اقرارنامه ترجمه گواهی اشتغال به کار ترجمه پروانه مطب ترجمه کارت نظام پزشکی ترجمه سابقه بیمه ترجمه احکام دادگاهی ترجمه وکالت نامه دارالترجمه رسمی انگلیسی دارالترجمه رسمی آلمانی دارالترجمه رسمی ترکی دارالترجمه رسمی ایتالیایی دارالترجمه رسمی فرانسوی دارالترجمه رسمی روسی دارالترجمه رسمی عربی دارالترجمه رسمی اسپانیایی دارالترجمه رسمی ارمنی دارالترجمه رسمی چینی ترجمه ناتی استرالیا اخذ تائیدات از سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اخذ تائیدات برای تمامی سفارت خانه‌ها اخذ تاییدات از وزارت علوم و دانشگاه آزاد اخذ تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه دارالترجمه شیراز دارالترجمه اصفهان دارالترجمه رشت دارالترجمه مشهد دارالترجمه کرج دارالترجمه تبریز دارالترجمه سنندج

ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

جهت اخذ ویزای دانشجویی، ویزای کار و تقریباً همه انواع ویزاها، باید ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارتخانه ارائه دهید. این گواهی مدرکی قانونی است که سابقه کیفری فرد را نشان خواهد داد. همانطور که از نام این سند مشخص است، این گواهی نشان دهنده آن خواهد بود، که فرد متفاضی در گذشته، مرتکب هیچ جرم و عمل غیرقانونی‌ای نشده است. این گواهی برای همه افراد صادر می‌شود و کلیه سوابق کیفری و حقوقی فرد در آن درج می‌گردد. افرادی که دارای سابقه کیفری غیر مؤثر هستند، جهت اخذ این گواهی باید به سازمان عفو و بخشودگی بروند، و معمولاً مسیر آن‌ها با دیگران تفاوتی نخواهد داشت. این گواهی ممکن است پس از یک تا دو هفته بعد از درخواست، تحویل داده شود.

نحوه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه

جهت اخذ گواهی عدم سوءپیشینه ابتدا باید به مراکز پلیس +۱۰ یا سامانه ثنا قوه قضاییه مراجعه کنید. سامانه ثنا در واقع سامانه پیگیری گواهی عدم سوء پیشینه و زیرشاخه درگاه خدمات الکترونیک قضایی قوه قضاییه یعنی سایت adliran.ir است. مراکز پلیس +۱۰ انگشت نگاری الکترونیکی دارند و به همین دلیل رجوع به این مراکز، به روند دریافت این گواهی سرعت بیشتری خواهد بخشید چراکه اخذ گواهی سوء پیشینه به انگشت نگاری نیاز دارد. در مراکز پلیس+۱۰ مدارکی که درخواست می‌شود عبارتند از:

 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل شناسنامه
 • آدرس کامل پستی و کد پستی ده رقمی
 • یک قطعه عکس ۳در۴ با زمینه سفید و بدون عینک، این عکس برای خانم‌ها باید بدون آرایش بوده و گردی صورت به طور کامل مشخص باشد.

برای درخواست گواهی عدم سوپیشینه از مرکز پلیس+۱۰ باید مبلغ کمی به حساب نیروی انتظامی و دادگستری واریز کنید. البته پس از شیوع بیماری کرونا این امکان فراهم شد که برای دریافت این گواهی به سامانه ثنا مراجعه کنید و به ثبت درخواست برای گواهی عدم سوءپیشینه اقدام نمایید. همچنین توجه داشته باشید که پیگیری گواهی عدم سوء پیشینه از سایت ثنا، به دو روش یعنی هم از طریق کد ملی و هم کد رهگیری امکان‌پذیر خواهد بود.

نحوه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه به صورت اینترنتی

اگر قصد دارید به طور اینترنتی به ثبت درخواست برای گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنید، ابتدا مدارکی که قبلا ذکر کردیم را تهیه نمایید، آدرس سایت ثنا را در مرورگر خود نوشته و به صفحه اصلی سایت وارد شوید. در سایت ثبت نام کنید، سپس سمت راست صفحه، لیستی از اسامی گوناگونی قابل مشاهده است، روی عنوان گزینه «ثبت گواهی عدم سوء پیشینه» کلیک کرده و پس از ورود به صفحه مورد نظر، کد ملی و رمز شخصی خود را وارد نموده تا به مرحله بعد دسترسی پیدا کنید. بعد از وارد شدن به صفحه شخصی، گزینه درخواست جدید را انتخاب کرده و بعد از آن درخواست موقت خود را ثبت کنید و هزینه‌های لازم را پرداخت نمایید. بعد از اتمام این مراحل کد رهگیری‌ای در اختیار شما قرار خواهد گرفت که توسط آن می‌توانید برای دریافت گواهی، وارد سامانه شوید.

هزینه ی ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه و کانون مترجمان رسمی، بطور سالانه هزینه ترجمه رسمی برای همه مدارک را تصویب می‌کند و همه دارالترجمه‌های رسمی باید از این هزینه‌های مصوب پیروی کنند. هزینه ی ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه در دیدمانا هم از همین الگو پیروی می‌کند. البته در صورت درخواست خدمات بیشتر و انجام خدمات برتر دیدمانا، هزینه نهایی به صورت توافقی تعیین خواهد شد. همچنین هزینه ی تاییدات دادگستری و امورخارجه برای گواهی سوء پیشینه نیز در صورت نیاز به مبالغ قبلی اضافه خواهد شد.

مدارک لازم جهت ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه

دقت داشته باشید که جهت ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه ارائه اصل مدرک گواهی عدم سوء پیشینه با مهر دفاتر خدمات قضائی ضروری است. همچنین برای این کار به یک کپی از صفحه اول پاسپورت خود برای هماهنگی نوشتار مشخصات شما در ترجمه گواهی و پاسپورت، مورد نیاز خواهد بود. این مشخصات شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، محل صدور شناسنامه و تاریخ تولد میلادی شما است.

برای ترجمه رسمی کارت ملی خود روی لینک کلیک نمایید.

گواهی عدم سوء پیشینه اتباع خارجی

برای صدور گواهی عدم سوء پیشینه اتباع خارجی، افراد باید جهت دریافت گواهی تشخیص هویت در شهر تهران به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا مراجعه کنند. کلیه اتباع افغانستانی و سایر اتباع خارجی در تمام شهرها نیز باید در شهری که در کنار مهر اقامتشان درج شده است، درخواست گواهی عدم سوء پیشینه خود را به پلیس مهاجرت بدهند که این روند تقریبا حدود سی روز طول می‌کشد. مدارک لازم برای دریافت این گواهی برای اتباع خارجی در کشورهایی نظیر کشور کانادا، عبارتند از کپی پاسپورت در زمان اقامت در ایران، کپی مجوز اقامت در ایران، شماره پاسپورت و محل صدور، کپی صفحه گذرنامه با ویزای ایران و فرم‌های اثر انگشت.

گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا

برای ورود به هر کشوری که قصد دارید بطور متوالی برای مدت شش ماه در آن اقامت کنید، نیاز به گواهی عدم سوءپیشینه دارید. البته این گواهی در کشورهایی که پیش از 18 سالگی در آن‌ها اقامت داشته‌اید، لازم نیست. اگر قصد مهاجرت با یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا را دارید، به عنوان بخشی از درخواست الکترونیکی نهایی، باید گواهی سوء پیشینه را ارسال نمایید. این گواهی اجباری است یعنی برای مهاجرت به کانادا، شما باید شخصیت خوبی داشته و طبق استانداردهای شخصیت، قضاوت ‌شوید. گواهی عدم سو پیشینه برای رعایت استانداردهای شخصیت و اثبات اینکه شما در هیچ فعالیت مجرمانه‌ای شرکت نداشتید، مورد نیاز است. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ و ثبت درخواست گواهی عدم سوء سابقه انجام می‌گیرد. بعد از دریافت این گواهی و جهت ارایه به سفارت کانادا، باید برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه خود اقدام نمایید.

گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت آمریکا

یکی از مدارکی ممکن است برای اخذ ویزای آمریکا به ارایه آن در سفارت آمریکا نیاز پیدا کنید، ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه است. جهت دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت آمریکا می‌توانید با همان روش‌هایی که در بالا ذکر شد، اقدام نمایید. البته بطور کلی شما برای گرفتن ویزای آمریکا، به ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت این کشور نیاز ندارید، اما گاهی این موضوع با توجه به نوع ویزای درخواستی شما الزامی خواهد شد.

تاییدات لازم برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه

ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه جهت اخذ ویزا استفاده می‌شود، بنابراین این سند پس از ترجمه‌ باید اعتبار داشته باشد، در واقع همچون ترجمه‌ رسمی اکثر مدارک، به اخذ تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه نیاز دارید. شما می‌توانید دریافت تاییدیه‌های دادگستری و امور خارجه برای ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه خود را نیز به دارالترجمه رسمی دیدمانا بسپارید. اما پیش از اقدام به اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه، حتما از ضروری بودن آن برای هدف خود مطمئن شوید، چراکه دریافت این تأییدیه‌ها به صرف زمان و هزینه نیاز دارد.

زمان مورد نیاز برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه

مدت زمان مورد نیاز برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه، معمولاً یک روز کاری است و همچنین برای دریافت تاییدیه‌های دادگستری و وزارت امورخارجه نیز به مدت زمان حدودا سه روز کاری نیاز خواهید داشت. دقت کنید که مدت اعتبار ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

گواهی عدم سوء پیشینه به انگلیسی

ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه را می‌توانید به زبان‌های مختلفی همچون ایتالیایی، ترکی استانبولی، آلمانی و انگلیسی و... دریافت کنید. اما ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه به زبان انگلیسی، برای سفر به بیشتر کشورهای خارجی مورد قبول خواهد بود، به همین دلیل این زبان از ‌زبان‌های پرطرفدار برای ترجمه رسمی محسوب می‌شود. در جدول زیر نمونه‌هایی از عبارات تخصصی برای ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری به زبان انگلیسی قابل مشاهده است.

عبارت فارسی ترجمه انگلیسی
دادسرا و دادگاه انقلاب Public Prosecutor’s Office and Revolution Court
گواهی عدم سوء پیشینه Police Clearance Certificate
سجل کیفری Criminal Records
سابقه محکومیت کیفری Record of Criminal Conviction

سوالات متداول ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک لازم برای ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه چیست؟
اصل گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت
ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه و اخذ تأییدات آن در دیدمانا چقدر زمان می‌برد؟
4 روز کاری. در موارد فوری، امکان ارائه ترجمه و اخذ تأییدات تا 48 ساعت کاری هم وجود دارد.
مدت اعتبار ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه چقدر است؟
به طور متوسط 6 ماه. البته این عدد برای سفارتخانه‌های متفاوت از یک ماه تا یک سال ممکن است تغییر کند.
آیا برای ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه نیاز به حضور در دارالترجمه دیدمانا هست؟
خیر. شما می‌توانید مدارک را ارسال کنید و نسخه ترجمه شده را درب منزل تحویل بگیرید.

ترجمه فوری تمام مدارک از تمامی زبانها حتی در ۴۸ ساعت

۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲

۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

آنچه مشتریان درباره ما می‌گویند

 • شیدا مشایی
  شیدا مشایی

  سلام خسته نباشید خدمت تیم قوی دارالترجمه دیدمانا ،واقعا دلسوزانه وبا حوصله کارای ترجمه مارو بادقت بالا انجام دادند ،تشکر ویژه از آقای سلطانی عزیز بابت راهنمایی و مشاوره عالی 🙏🏼

 • علی رضا جعفری
  علی رضا جعفری

  من خیلی عجله داشتم برای ترجمه مدارک دکترام که با همکاری با این مجموعه و با صرف کمی هزینه کارم راه افتاد ‌واقعا ممنونم از تیم قوی و با تجربه 🙏🏼

 • سینا تهرانی نیا
  سینا تهرانی نیا

  برخی از دوستان بنده که قبلاً برای دریافت تأییدیه ترجمه مدارک خود به وزارت بهداشت رفته بودند می‌گفتند هر کاری کنی حتماً یکی از مدارک شما کم خواهد بود و ناچار باید دوباره مراجعه کنی و در صف‌های شلوغ بایستی. ولی خوشبختانه موفق شدم از طریق یکی از دوستان با وبسایت دیدمانا آشنا شوم و اصلا این مشکلات برای من پیش نیامد. حتی نیاز نشد در هیچ سازمان یا اداره ای حضور پیدا کنم.

 • آرمان محمدی
  آرمان محمدی

  تجربه استفاده از اپلیکیشن دیدمانا واقعاً برایم فوق‌العاده بود. فقط با چند کلیک و آپلود مدارکم تونستم نسخه ترجمه رسمی و تأییدیه اون از دانشگاه آزاد را دم خونه تحویل بگیرم. واقعاً ممنون از دیدمانا