آنچه در این مقاله میخوانید
  مراحل لگالایز مدارک سفارت بلژیک

  مراحل لگالایز مدارک سفارت بلژیک

  کسانی که قصد دارند برای ادامه زندگی خود به کشور بلژیک مهاجرت کنند ابتدا باید مدارک مورد نیاز را فراهم نمایند. تفاوتی ندارد که شما به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می‌کنید یا قصد دارید برای ادامه فعالیت شغلی خود به این کشور بروید، به هرحال مدارک شما مهمترین بخش از مهاجرتتان محسوب میشود و باید مدارک مورد نیاز را ترجمه نموده و به تایید سفارت بلژیک برسانید. به این پروسه لگالایز مدارک سفارت بلژیک گفته می‌شود. در این مطلب از دارالترجمه دیدمانا می‌خواهیم تمام جزئیات مربوط به تایید مدارک سفارت بلژیک را برای متقاضیان توضیح دهیم.

  تایید مدارک در سفارت بلژیک چگونه انجام می‌شود؟

  برای آنکه بتوانید ویزای تحصیلی، کاری یا حتی سرمایه‌گذاری خود را از کشور بلژیک دریافت نمایید، باید ابتدا مدارک مورد نیاز را از ارگان‌های داخلی تهیه کرده و سپس به دارالترجمه‌ای معتبر مراجعه نمایید. در دارالترجمه‌ها مدارک متقاضیان به صورت دقیق ترجمه می‌شوند. در هنگام ثبت سفارش تأکید کنید که مدارک شما به صورت رسمی ترجمه گردد. در این صورت مترجمین مورد تایید قوه قضاییه، در سربرگ این ارگان دولتی، ترجمه مدارکتان را انجام می‌دهند. در پایان نیز مهر مترجم رسمی در پایین مدارک شما ثبت می‌شود.

  برای اخذ تائیدات برای تمامی سفارت خانه‌ها با مشاوران دیدمانا در تماس باشید.

  پس از آن باید با طرف بلژیکی خود مکاتبه کرده و از او بپرسید که آیا نیازی به تایید مدارک در وزارت امور خارجه و دادگستری نیز هست یا خیر. در صورتی که دانشگاه یا کارفرمای بلژیکی از شما تأییدیه این دو وزارتخانه را بخواهد باید به صورت حضوری برای دریافت مهر دادگستری به این مرکز مراجعه کنید. پس از آن نیز لازم است مدارک را برای دریافت تأییدیه‌های لازم به وزارت امور خارجه تحویل دهید. البته شما می‌توانید با پرداخت تعرفه مناسب، دریافت تأییدیه‌ها از دادگستری و وزارت امور خارجه را نیز به دارالترجمه بسپارید.

  لگالایز مدارک مورد نیاز سفارت بلژیک

  پس از آنکه ترجمه‌های شما سه مهر مترجم مورد تایید، وزارت دادگستری و امور خارجه را دریافت کرد باید وقت مصاحبه حضوری را از سفارت بلژیک دریافت نمایید. کسانی که با روند دریافت وقت آشنایی ندارند ممکن است با مشکلات جدی روبرو شوند. به همین دلیل دارالترجمه‌ها با دریافت هزینه، وقت سفارت بلژیک را نیز برای شما رزرو می‌کنند. شما برای لگالایز مدارک مورد نیاز سفارت بلژیک باید به صورت حضوری و در وقت تعیین شده به سفارتخانه این کشور مراجعه نمایید. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله هزینه ترجمه مدارک با مهر دادگستری را نیز مطالعه کنید.

  لگالایز مدارک سفارت بلژیک چه مدت اعتبار دارد؟

  اگر شما هم بتوانید روند تایید مدارک سفارت بلژیک را انجام دهید باید مدارک را به مرکز مورد نظر خود در بلژیک ارسال نمایید. در غیر این صورت ممکن است برخی از آنها منقضی شوند.

  مدارک هویتی، تحصیلی و شغلی 6 ماه اعتبار دارند اما ترجمه رسمی مدارک حقوقی مانند اسناد ملکی،  ترجمه گواهی‌های عدم سوءپیشینه و وکالت‌نامه‌ها تنها سه ماه معتبر هستند.

  در صورتی که در مدت اعتبار مدارک لگالایز شده برای سفارت بلژیک آن‌ها را به مرکزی که می‌خواهید ارائه ندهید، باید مجدداً استعلامات داخلی را انجام داده و پروسه ترجمه و تایید مدارک را انجام دهید.

  هزینه لگالایز مدارک سفارت بلژیک چقدر است؟

  برای آنکه سفارت بلژیک در تهران تایید مدارک شما را انجام دهد باید هزینه لگالایز مدارک سفارت بلژیک را به یورو و به صورت نقدی در زمان مراجعه حضوری به این سفارتخانه پرداخت نمایید. برای تایید هر برگه از مدارک ترجمه شده، ۲۰ یورو به صورت نقدی از شما دریافت می‌گردد.


  بیشتر بخوانید: 


  مدت اعتبار مدارک لگالایز شده برای سفارت بلژیک

  دیدمانا بهترین و کوتاه‌ترین راه برای تایید مدارک در سفارت بلژیک

  اگر شما ترجمه رسمی مدارک خود را به دارالترجمه دیدمانا بسپارید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن میتوانید مدارک خود را به تایید سفارت بلژیک برسانید. این دارالترجمه با به‌کارگیری مترجمان مورد تایید سفارت بلژیک، مدارک دریافتی از شما را ترجمه خواهد کرد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات ترجمه فوری در دیدمانا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مدارکتان را به زبان مورد نظر ترجمه نمایید.

  پس از آن نیز تأییدیه‌های لازم از دادگستری و وزارت امور خارجه برای شما دریافت می‌گردد. اگر تمایل داشته باشید وقت لگالایز مدارک سفارت بلژیک نیز توسط دیدمانا برای شما رزرو خواهد شد. بدین ترتیب شما فقط باید در زمان مقرر به این سفارت مراجعه کرده و هزینه لگالایز مدارک سفارت بلژیک را پرداخت نمایید. پس از آن مهر تأییدی در پایین برگه‌های ترجمه، زده شده و مدارک شما در کشور بلژیک اعتبار قانونی پیدا می‌کنند.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  آنچه مشتریان درمورد ما می‌گویند

  • شهرام متین
   شهرام متین

   من عجله زیادی برای ترجمه و تأیید مدارک دکتری فیزیک خود به سفارت آلمان داشتم. خوشبختانه با همکاری کارشناسان دیدمانا و صرف کمی هزینه بیشتر کارم به صورت فوری راه افتاد و تونستم به موقع ویزای تحصیلی خودم رو دریافت کنم.

  • آرمان محمدی
   آرمان محمدی

   تجربه استفاده از اپلیکیشن دیدمانا واقعاً برایم فوق‌العاده بود. فقط با چند کلیک و آپلود مدارکم تونستم نسخه ترجمه رسمی و تأییدیه اون از دانشگاه آزاد را دم خونه تحویل بگیرم. واقعاً ممنون از دیدمانا

  • سینا تهرانی نیا
   سینا تهرانی نیا

   برخی از دوستان بنده که قبلاً برای دریافت تأییدیه ترجمه مدارک خود به وزارت بهداشت رفته بودند می‌گفتند هر کاری کنی حتماً یکی از مدارک شما کم خواهد بود و ناچار باید دوباره مراجعه کنی و در صف‌های شلوغ بایستی. ولی خوشبختانه موفق شدم از طریق یکی از دوستان با وبسایت دیدمانا آشنا شوم و اصلا این مشکلات برای من پیش نیامد. حتی نیاز نشد در هیچ سازمان یا اداره ای حضور پیدا کنم.

  تماس با ما جهت ثبت سفارش فوری:

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲ ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  ترجمه فوری تمام مدارک از تمامی زبانها حتی در ۴۸ ساعت

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲

  ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  مقالات مرتبط