آنچه در این مقاله میخوانید
  لگالایز مدارک سفارت آلمان

  لگالایز مدارک سفارت آلمان

  کسانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل، اشتغال به کار یا از طریق سرمایه‌گذاری به کشور آلمان مهاجرت کنند باید قانونی بودن مدارک ارائه شده را اثبات نمایند. برای این کار باید تأییدیه‌های لازم را از دو وزارتخانه دادگستری و امور خارجه دریافت نمایند. در پایان نیز مدارک خود را در سفارت آلمان لگالایز کنند. اگر شما هم می‌خواهید با بهترین روش لگالایز مدارک سفارت آلمان آشنا شده و از جزئیات آن نیز مطلع شوید با ما در دارالترجمه دیدمانا همراه باشید.

  نحوه لگالایز مدارک در سفارت آلمان

  اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت کشور آلمان باشید حتماً نام لگالیزاسیون مدارک را شنیده‌اید. در طی این فرایند شما قانونی بودن مدارک هویتی، شغلی و تحصیلی خود را ابتدا به تایید مراجع قانونی مانند دادگستری و وزارت امور خارجه در ایران می‌رسانید و در نهایت سفارت کشور آلمان نیز آن را تایید می‌کند.

  به تمام مدارکی که این روند را طی می‌کنند، اسناد و مدارک لگال شده گفته می‌شود. پس از آن به راحتی می‌توانید آن را به دانشگاه‌ها، کارفرماها و سایر نهادهای خصوصی و دولتی در کشور آلمان ارائه دهید. تمام این مدارک معتبر شمرده شده و امتیازاتی را نصیب شما خواهند کرد. اگر می‌خواهید با جزئیات تایید مدارک سفارت آلمان آشنا شوید، قسمت‌های بعدی را از دست ندهید.


  بیشتر بخوانید: 


  لگالایز مدارک سفارت المان

  چرا کشور آلمان از شما مدارک لگال شده را می‌خواهد؟

  با توجه به حجم بسیار بالای متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان، دولت این کشور تمهیداتی را برای تایید و قانونی شمردن مدارک ارائه شده در نظر گرفته است. در صورتی که شما مراحل لگالایز مدارک در سفارت آلمان را انجام ندهید مدارک شما معتبر شمرده نمی‌شود و فرصت‌های مهاجرتی خود را از دست خواهید داد.

  کسانی که مدارک خود را در سفارت این کشور تصدیق می‌کنند، در اولویت‌های تحصیلی و شغلی قرار می‌گیرند. پس هرگز شانس پذیرش خود را برای مهاجرت به کشور آلمان از دست ندهید. ارسال مدارکی که هنوز در نهادهای دولتی داخلی و سفارت آلمان تایید نشده‌اند، هیچ شانسی برای پذیرش شما در کشور آلمان به وجود نمی‌آورد.

  به چه روشی می‌توان مدارک را در سفارت آلمان لگالایز کرد؟

  شما می‌توانید کلیه اسناد هویتی، عقدنامه، برگه طلاق، اسناد ملکی، مدارک مربوط به قوه قضاییه، وکالت‌نامه‌ها، مدارک تحصیلی، ریز نمرات و سوابق شغلی خود را به تایید سفارت آلمان برسانید. برای تصدیق مدارک باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. ابتدا کلیه اسناد و مدارکی که باید به طرف آلمانی ارائه دهید را از سازمان‌های مختلف تهیه کرده و سپس به دارالترجمه رسمی آلمانی معتبر مراجعه نمایید.
  2. قبل از آنکه مدارک را برای تایید سفارت آلمان ارائه دهید ابتدا باید تأییدیه‌های لازم را از وزارت دادگستری دریافت نمایید. بسیاری از دارالترجمه‌ها این قسمت از لگال کردن مدارک را برای شما انجام می‌دهند.
  3. پس از آنکه مهر تایید را از وزارت دادگستری دریافت کردید باید برای ادامه روند لگالایز، آنها را به وزارت امور خارجه تحویل دهید. این وزارتخانه نیز مهر تأییدی بر روی ترجمه رسمی مدارک شما درج می‌کند. این کار را نیز دارالترجمه می‌تواند برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد.
  4. پس از دریافت مهرهایی که به آن اشاره کردیم می‌توانید وقت تایید مدارک سفارت آلمان ویزامتریک را دریافت نمایید. اگر این کار برای شما دشوار است فرایند اخذ نوبت را نیز به دارالترجمه بسپارید.
  5. در موعد مقرر به محل سفارت آلمان مراجعه کرده و مدارک تایید شده را همراه خود ببرید. هزینه لگالایز مدارک سفارت آلمان باید به صورت نقدی و به یورو پرداخت شود.
  6. سپس سفارت نیز مهر تأییدی بر روی برگه‌های ترجمه شده شما می‌زند. از این پس این مدارک کاملاً قانونی بوده و قابل‌ ارائه به طرف آلمانی می باشند.

  مدت اعتبار مدارک لگالایز شده برای سفارت آلمان

  در صورتی که شما موفق شده‌اید مدارک خود را به تایید سفارت آلمان برسانید باید در اولین فرصت از آنها برای مهاجرت به کشور آلمان استفاده کنید در غیر این صورت منقضی خواهند شد. لگالایز مدارکی مانند مدارک هویتی، تحصیلی و شغلی هرگز منقضی نمی‌شود. اما مدارکی که مربوط به اسناد ازدواج، اسناد ملکی، وکالت‌نامه‌ها و گواهی‌های عدم سوءپیشینه هستند ممکن است تغییر کرده باشند.

  فراموش نکنید مدت اعتبار مدارک لگالایز شده برای سفارت آلمان از تاریخ وزارت خارجه به مدت یک سال است.


  بیشتر بخوانید: اعتبار مدارک ترجمه شده


  مدت اعتبار مدارک لگالایز شده برای سفارت آلمان

  تخمین هزینه لگالایز مدارک سفارت المان

  اگر می‌خواهید از هزینه لگالایز مدارک سفارت آلمان اطلاع پیدا کنید باید به نوع مدرک خود توجه کنید. هزینه‌هایی که باید برای تایید مدارک خود در سفارت آلمان پرداخت نمایید، 38 یورو است. این مدرک برای تایید هر برگ از ترجمه از شما دریافت می‌شود. پس تعداد برگه‌های مدارک شما نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. در زمان مراجعه به سفارت آلمان این مبلغ را به صورت نقدی همراه خود داشته باشید.


  بیشتر بخوانید: لگالایز مدارک سفارت هلند


  دیدمانا دارالترجمه برتر برای تایید مدارک در سفارت آلمان

  اگر شما هم می‌خواهید از خدمات ممتاز دارالترجمه دیدمانا برای تایید مدارک خود در سفارت آلمان استفاده کنید کافی است تا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. این مترجمین از صفر تا صد مراحل ترجمه و تایید مدارک در کنار شما هستند و لگالایز مدارک سفارت آلمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد شد.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر

  آنچه مشتریان درمورد ما می‌گویند

  • شهرام متین
   شهرام متین

   من عجله زیادی برای ترجمه و تأیید مدارک دکتری فیزیک خود به سفارت آلمان داشتم. خوشبختانه با همکاری کارشناسان دیدمانا و صرف کمی هزینه بیشتر کارم به صورت فوری راه افتاد و تونستم به موقع ویزای تحصیلی خودم رو دریافت کنم.

  • آرمان محمدی
   آرمان محمدی

   تجربه استفاده از اپلیکیشن دیدمانا واقعاً برایم فوق‌العاده بود. فقط با چند کلیک و آپلود مدارکم تونستم نسخه ترجمه رسمی و تأییدیه اون از دانشگاه آزاد را دم خونه تحویل بگیرم. واقعاً ممنون از دیدمانا

  • سینا تهرانی نیا
   سینا تهرانی نیا

   برخی از دوستان بنده که قبلاً برای دریافت تأییدیه ترجمه مدارک خود به وزارت بهداشت رفته بودند می‌گفتند هر کاری کنی حتماً یکی از مدارک شما کم خواهد بود و ناچار باید دوباره مراجعه کنی و در صف‌های شلوغ بایستی. ولی خوشبختانه موفق شدم از طریق یکی از دوستان با وبسایت دیدمانا آشنا شوم و اصلا این مشکلات برای من پیش نیامد. حتی نیاز نشد در هیچ سازمان یا اداره ای حضور پیدا کنم.

  تماس با ما جهت ثبت سفارش فوری:

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲ ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  ترجمه فوری تمام مدارک از تمامی زبانها حتی در ۴۸ ساعت

  ۰۹۱۲۵۵۶۶۷۵۲

  ۰۲۱۸۸۹۰۵۴۱۰

  مقالات مرتبط